İNGİLTERE

İNGİLTERE vizesi hakkında sıkça sorulan sorular

BORDO (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına vize uygulanmaktadır.

İngiltere vize başvuru formu online olarak İngilizce doldurulmaktadır. İster, https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome adresine tıklayarak bu formu doldurun.. İsterseniz ekteki Türkçe formu doldurarak bize mail yoluyla bize ulaştırın. Tercih sizin..

İngiltere vizesi için evraklarınızla birlikte fotoğraf getirmeniz gerekmez. İngiltere vizesi için aracı kurum olan TLS CONTACT çalışanları tarafından başvurunuz esnasında fotoğraf çekilecektir.

Hem anne hem de baba tarafından imzalanmış Muvafakatname ve Öğrenci Belgesi (İngilizce) dışında 18 yaş altı çocuklar için herhangi bir ek evrak gerekmez

İngiltere Konsolosluğu banka hesap hareketleri ve maaş bordrosuna (çalışanlar için) çok dikkat etmektedir. Hareketli ve bakiyesi olan bir banka dökümü yapılan başvurularda vize alma olasılığı daha da yükselmektedir

Vize alırken, ülkeye dönüşü garanti edecek evrakları Konsolosluğa göstermemiz gerekir. Çalışmayan kişilerin (öğrenci, ev hanımı hariç) başvuruları göçmen statüsünde değerlendirileceğinden, bu şekilde yapılacak başvuruları sağlıklı bulmuyoruz.. Öğrenci ve ev hanımları için de, 1. derece akrabalar sponsor olarak bu statüdeki kişiler İngiltere'ye vize başvurusu yapabilir..

copyright © 2017 STEP TOUR
Tasarım : AVA Garage