SCHENGEN

SCHENGEN vizesi hakkında sıkça sorulan sorular

18 yaş altı çocuklar için pasaport, kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi (varsa), fotoğraf ve noterden alınmış muvafakatname ile anne yada babanın evrakları ilgili konsolosluğa sunulmalıdır.

Schengen ülkeleri için fotoğraf boyutu 3,5 x 4,5 beyaz fonda biyometrik olarak belirlenmiştir. Ayrıca gözlüksüz, saçlar toplu ve kulaklar görünür şekilde olmayan fotoğrafları konsolosluk kabul etmemektedir.

BORDO (Normal) pasaportlarına vize uygulanmaktadır. YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayacak seyahatlerde vizeden muaftır.

Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 6-8 hafta önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Banka Dökümü; Son 90 günü kapsamalı, her sayfasında ıslak ve kaşe olmalı ve imza atan banka yetkilisinin imza sirküleriyle birlikte alınmalıdır.

Çalışmayan yolcular bir başka kişinin sponsorluğunda Schengen Vizesi için başvuru yapabilirler. Örn ; Ev Hanımları için; eşinin, çalışan, işveren yada emekli evraklarını hazırlayarak sponsor eşliğinde başvuru gerçekleştirilebilir. NOT: Ev hanımları için yalnızca eşi, öğrenciler için ise; sadece anne ve baba sponsor olabilir.

copyright © 2017 STEP TOUR
Tasarım : AVA Garage