AMERİKA

AMERİKA vizesi hakkında sıkça sorulan sorular

BORDO (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına vize uygulanmaktadır.

ABD Başkonsolosluğu vize başvurularında resmin boyutları 50 mm X 50 mm olmalı ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi / uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm - 35 mm olmalıdır. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı ekte bulunan evrakların başvurusunu da kesinlikle kabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak isteyebileceğini hatırlatırız.

Anne ve Baba dan ayrı yada herhangi birisi ile seyahat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Anne ve baba' dan Noter onaylı MUVAFAKATNAME istenmektedir.

Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 6-8 hafta önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Banka Dökümü; Son 90 günü kapsamalı, her sayfasında ıslak ve kaşe olmalı ve imza atan banka yetkilisinin imza sirküleriyle birlikte İngilizce olarak alınmalıdır. Pasaportunda son 3 yıl içerisinde alınmış ve kullanılmış vizesi olmayan yolcular için banka dökümü son 6 ayı kapsayacak şekilde olmalıdır.

Çalışmayan yolcular bir başka kişinin sponsorluğunda ABD Vizesi için başvuru yapabilirler. Örn ; Ev Hanımları için; eşinin, çalışan, işveren yada emekli evraklarını hazırlayarak sponsor eşliğinde başvuru gerçekleştirilebilir. NOT: Ev hanımları için yalnızca eşi, öğrenciler için ise; sadece anne ve baba sponsor olabilir.

copyright © 2017 STEP TOUR
Tasarım : AVA Garage